дома тагови министерство за образование

таг: министерство за образование

Државата ќе додели 60 тина стипендии за средношколци од стручното образование – еве за кои струки !

Министерството за образование ова недела објави повторен конкурс за доделување на стипендии на средношколци кои учат стручно образование. Станува збор за вкупно 59 стипендии...

СОУУД ,, Димитар Влахов’’ од Струмица доби соларна сушара за природно сушење на овошје и зеленчук

Средношколскиот училишен центар  „Димитар Влахов,, од Струмица кое неодамна доби трактор со приклучна земјоделска механизација за реализација на практичната настава за ученици од земјоделската...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...