дома тагови министерство за здравство

таг: министерство за здравство

Во Струмица и Гевгелија ќе се формираат Ковид-центри за можниот есенски бран на коронавирус

Струмица и Гевгелија се дел од општините во кои ќе се отворат Ковид-центар, за  справување од можен есенски бран на пандемијата на коронавирус. Освен...

Две струмичанки и лице од Радовиш позитивни на Ковид-19, во земјава нови 199 новозаболени

Во последните 24 часа се направени 1.545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-90, Куманово-17, Дебар-6, Штип-9, Прилеп-3, Тетово-12, Струга-12,...

Нов позитивен на Ковид-19 во Струмица кој не е поврзан со ниту еден кластер, во земјава регистрирани 205 новозаболени

Во последните 24 часа во земјава се направени 1.728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Ова е...

За последните 24 часа потврдени нови 53 случаи со КОВИД-19 и регистрирани 25 излекувани пациенти

За последните 24 часа потврдени се нови 53 случаи со коронавирус најмногу во Скопје и Велес а излекувани се 25 пациенти, информираше министерството за...

Да се одложат сите екскурзии во Италија и да не се патува во земји со повеќе случаи на коронавирус,...

Владата на денешната седница донесе одлука и ги задолжи сите основни и средни училишта, како и сите универзитети од земјава да ги одложат сите предвидени...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...