дома тагови Мила Царовска

таг: Мила Царовска

Јована Стојанова од ООУ ,,Мануш Турновски’’ од Ново Село со најдобра ликовна творба за Блаже Конески

Јована Стојанова ученичката при ООУ ,,Мануш Турновски’’ од Ново Село доби признание за освоено прво место за најдобра ликовна творба/фотографија  инспирирана од делата на...

Дебата во Богданци за реформи во стручното образование кое обезбедува повисок квалитет на живот

Премиерот Зоран Заев денеска во Богданци беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование и наука со поддршка на Амбасадата на Швајцарија...

Првпат сум но летово пак ќе дојдам за убавините, кажа Царовска која со Илиев беа на Мантово кај Конче...

Преку Проектот за локална и регионална конкурентност на Светска Банка, ЕУ и македонската влада, сончевата езерска населба Мантово кај општина Конче доби дополнителни содржини...

Во Струмица бесплатна градинка за децата од ромска националност од семејства во социјален ризик

Во уште три општини децата од ромска националност од семејства во социјален ризик добиваат можност за поголемо вклучување во предучилишното образование. Во програмата „Инклузија на деца...

Градинката во струмичко Муртино ставена во функција и од вторник ќе згрижува деца а во Куклиш до крајот на...

Околу 30 тина дечиња од предучилишна возраст од вторник ќе бидат сместени во градинката во населеното место Муртино општина Струмица, која денеска беше ставена...

Роза Мојсовска ќе твори во свој сопствен дом – доделени станови на седум штитеници од Заводот Бања Банско

Поетеса и сликарка со телесен хендикеп Роза Мојсовска, по 43 години престој во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“, се пресели во сопствен стан во Струмица кој и...

Догодина Босилово ќе ја добие првата детска градинка со капацитет за 80 деца

За десетина месеци треба да биде готова и ставена во функција првата детска градинка во Босилово која деновиве почна интензивно се гради. Станува збор...

Заев – Спортот е силна алатка за јакнење на заедницата, затоа треба сите да спортуваме !

Премиерот  Зоран Заев придружуван од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот...

Секој заслужува втора шанса, кажа министерката Царовска откако ,,Покров’’ отвори пекара во Струмица (видео)

Тераписката заедница „Покров“ отвори пекарница „Бејгел“ во центарот на Струмица во која ќе работат лица од самата заедница преку модел на социјално претпријатие ....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...