дома тагови мигранти

таг: мигранти

Кај ,,Мрзенска река” откриени 12 мигранти во ,,бмв” кое не застанало на полицијата кај Богородица

Денеска  во реонот на село Богородица, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица дале знак за запирање на...

Кај Казандол валандовско откриени 26 мигранти од Сирија кои се разбегале со возачите при полициска контрола

На 12.10.2022 во 20.30 часот кај место викано „Чештево“ во Валандово, полициски службеници од Полициската станица за гранични проверки и граничен надзор „Стар Дојран“...

Приведен жител од Стојаково, во товарното возило што го возел кај Романовце пронајдени 53 мигранти

На 27.12.2021 во 22.00 часот на наплатната станица „Романовце“, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции го лишиле од слобода А.Ќ.(39) од...

Во објект и на Aвтобуската во Гевгелија откриени 6 лица од Куба кои во земјава влегле илегално

Полициски службеници од Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе но и од Полициската станиа  на ГП Богородица завчера во...

Кај Дојран откриени 42 мигранти, возачот скокнал и избегал од камионот кој удрил во службено возило на МВР

Утрово на излезот од Стар Дојран полицијата откри 42 мигранти во товарно возило со штипски регистарски ознаки. При сопирањето на возилото, возачот и совозачот...

Во Гевгелија и во близина на границата со Грција, приведени 19 мигранти од Куба

Во два одделни случаи полициски службеници од полициската станица ,,Богородица,, кај Гевгелија приведе вкупно 19 мигранти од Куба кои илегално влегле во земајва преку...

Во товарно возило комбе кај валандовско Марвинци пронајдени 32 мигранти

Во близина на село Марвинци вчера полициски службеници пронашле 32 мигранти, кои биле во комбе „пежо боксер“, соопшти денеска МВР. ,,Вчера во 06:00 часот на...

Сузбиена нова група од 12 лица која криумчарела мигранти, организатори татко и син од Богданци

МВР во организирана акција откри организирана криминална група која изминативе месеци вршела нелегално пренесување  на мигранти од грчката до српската граница. Станува збор за...

Сузбиена организирана група за криумчарење мигранти, приведени лица од Богданци, Струмица и Гевгелија (видео)

На 06.10.2020 од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти...

На патот Радовиш – Штип полицијата во камион пронајде 36 мигранти, возачот побегнал

Вчера на магистралниот патен правец  Радовиш-Штип во камион марка ,,мерцедес’’  пронајдени биле 36 мигранти. Возачот на камионот со скопски регистарски ознаки како што информираше...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....