дома тагови медицински сестри

таг: медицински сестри

Сепак ќе нема тестирање, паралелката со медицински сестри во СОУ ,,Димитар Влахов’’ во Струмица ќе брои дури 38 ученика

Министерството за образование и наука доцна вечерва го извести СОУ ,, Димитар Влахов ’’ во Струмица дека паралелката со медицински сестри од здравствената струка...

Огромен интерес за профилот медицински сестри во СОУ ,,Димитар Влахов’’- ќе има квалификациски тест за прием

По првиот уписен рок ќе има квалификациско тестрирање за прием во прва година во СОУ ,,Димитар Влахов’’ во Струмица за образовниот профил – медицинска...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...