дома тагови Мајстор компани

таг: Мајстор компани

Ќе се уредува Смоларскиот Водопад и локалитетот Пирго кај Мокриево – ќе бидат инвестирани 112 илјади евра !

Во наредните шест месеци ќе се врши уредување и збогатување на содржините на Смоларскиот водопад и на излетничко рекреативното место Пирго кај Мокриево со...

Се уредуваат Колешинскиот водопад и Мокринските извори за привлекување повеќе посетители (ФОТО)

Деновиве почна реконструкцијата на постоечките но и изградба на нови патеки до Колешинскиот водопад  а потоа ќе се пристапи и на Мокринските извори -...

Костадинов: За 6 месеци Струмица ќе добие Центар каде младите ќе организираат настани и ќе даваат идеи на општината

До средината на 2023 година, Струмица би требало да добие Младински центар каде што младите ќе може да ги презентираат своите потреби и преку...

Изградена патеката до третиот водопад кај Габрово каде има и пештера a просторот уреден со мостови и летниковци (видео)

Со средства од АФПРЗ во висина од околу 120 илјади евра, општина Струмица го реализираше проектот ,,Доуредување и реконструкција на пристапната пешачка патека до...

Дел од градската скривница во Струмица ќе стане уметничка галерија, пренамената чини 190 илјади евра

Деновиве почнаа работите за пренамена и адаптација на деловен простор  во центарот на Струмица во уметничка галерија. Станува збор за простор под плоштадот кој...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...