дома тагови Маршал Тито

таг: Маршал Тито

На пешачкиот кај Комерцијална и раскрсницата кон автобуската во Струмица ќе се поставуваат семафори

Општина Струмица ќе постави светлосна сигнална контрола на булеварот ,,Маршал Тито’’ на пешачкиот премин кај Комерцијална банка но и на раскрсницата меѓу ,,Климент Охридски’’...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Контраспин: Причините за блокадите се во Софија, а не во Скопје

Иако може да се дискутира за техниката на водењето на македонската политика во секојдневните односи со Бугарија, причините за новите блокади не се во...