дома тагови Мартин Мирчевски

таг: Мартин Мирчевски

ФК Академија Пандев го има најскапиот играч во македонскиот шампионат, расте вредноста и на други шест играчи

Најдобриот стрелец во македонскиот фудбалски шампионат, играчот на ФК Академија Пандев - Мартин Мирчевски е најскапиот играч во домашното првенство. Неговата вредност на фудбалскиот...

Фантастична игра на пандевци, славеа победа против Тиквеш и му го честита роденденот на Васоски (видео од головите)

Фуубалерите на Академија Пандев славеа победа против Тиквеш од Кавадарци со 3:2 и со победа му го честитаа роденденот на стратегот Александар Васоски. Фантастичен...

Пандевци го решија Работнички во Скопје уште во првото полувреме со 3:0 (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа на гостувањето кај Работнички со 3:0 со што се пробија на втората позиција на прволгиашката табела намалувајки ја...

Пандевци во самиот финиш славеа победа против Борец во Велес (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и шестата победа во првенството откако во гости славеа против Борец со 2:1. Мартин Мирчевски и Николче Шарковски...

Пандевци лидери во Првата лига – со 4:1 ги скротија ,,лавовите” во Струмица (видео од головите)

Академија Пандев се зацврсти на лидерската позиција откако славеше против тимот на Македонија Ѓорче Петров со 4:1 на свој терен. Со четири победи едно...

Беласица славеше во Кавадарци, Мирчевски со два гола го скроти Тиквеш, еден од свртување, друг со глава (видео)

Струмичка Беласица славеше на тешкото гостување во Кавадарци каде  Мартин Мирчевски двапати ја тресеше мрежата на домаќинот за конечни 2:1. Со ова победа, седма...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...