дома тагови Мартин Гоцев

таг: Мартин Гоцев

ШК „Цареви Кули“ Струмица од Државното во Струга се врати со четири медали и двајца Шампиони !

На младинското Државно шаховско првенство на Македонија кое се одржа во Струга, ШК „Цареви Кули“ од Струмица освои одлични резултати освојувајки вкупно 4 медали...

Мартин Гоцев од ШК ,,Цареви Кули” Струмица освои злато меѓу 32 шахисти од цела држава (ФОТО)

Младиот шахист Мартин Гоцев од Струмица - член на ШК ,,Цареви Кули’’ освои злато и стана Шампион на Отвореното првенство на град Скопје за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...