дома тагови манастир Св. Илија

таг: манастир Св. Илија

Накитена елката во дворот на манастирот Св. Илија над Струмица – поставени над 100 лампиони и украси ! (ФОТО)

Група ентузијасти, планинари и рекреативци од Струмица и годинава ја накитија елката во дворот на манастирот Св. Илија над градот кој потекнува од 16...

Ќе се градат нови бедеми, патеки и ќе се осветлува тврдината Цареви Кули над Струмица (фото и видео)

Преку Проектот за локална и регионална конкурентност, во Струмица ќе се градат нови бедеми на средновековната тврдина Цареви Кули која се очекува да биде...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...