дома тагови македонска платформа против сиромаштија

таг: македонска платформа против сиромаштија

Без попис неможе да се носат квалитетни стратегии, граѓанскиот сектор бара носење на законот и спроведување на пописот

Македонската платформа против сиромaштија апелираше до политичките партии да го донесат законот за попис со цел  во наредниот период да се создата услови и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...