дома тагови Македонија ЃП

таг: Македонија ЃП

Пандевци славеа против Македонија ЃП во Скопје, Марио Крстовски стрелец на головите (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа нова победа во првенството со која се пробиваат на средината од прволигашката табела. Во Скопје повторно ја совладаа Македонија...

Ексклузивно: Александар Таневски ќе ги предводи ,,пандевци’’ до крајот на сезоната, тимот го превзема од четврток

Екипата на Академија Пандев после утрешниот реванш Куп натпревар со Шкупи на стадионот Благој Истатов, ќе ја предводи Александар Таневски дознава Дрнка.МК.  Според нашите...

Пандевци во криза – без победа цели девет првенствени меча или од октомври минатата година

Академија Пандев претрпе нов пораз во домашното првенство. Во рамките на 20 тото првенствено коло на гостувањето во Скопје беше совладана од Македонија ЃП...

Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...