дома тагови локалитет Динќут

таг: локалитет Динќут

На излетничкиот локалитет Динќут кај Гевгелија ќе има летно кино со капацитет од 50 посетители

На излетничко рекреативниот локалитет Динќут кај Гевгелија кој се уредуваше со европски пари од програмата за прекугранична соработка со соседна Бугарија, ќе има летно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...