дома тагови лица со попречености

таг: лица со попречености

Во Струмица отворен Центар каде ќе работат лица со попречености и зависници за да стекнат работни вештини (фото)

Лица со попречености но и зависници директно се вклучија со работа во првиот Центар за работно ориентирана рехабилитација на граѓанското здружение ,,Избор’’ од Струмица....

Преку Црвениот крст се обучуваат нови 20 персонални асистенти за лица со попречености во Струмица

Преку Црвениот крст во Струмица веќе неколку недели трае обуката за нови 20 персонални асистенти кои во иднина ќе помагаат на лицата со попречености...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...