дома тагови ликовни дела

таг: ликовни дела

Зимбакова ја спои љубовта кон уметноста и планините – отвори изложба на планински врв на Беласица висок 1740 метри

Струмичанката Кристина Зимбакова на врвот „Сечена скала“ на Беласица ја отвори својата самостојна изложба „Ја извишила фортуната“.На изложбата таа се претстави со триесетина уметнички...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...