дома тагови Лед светилки

таг: Лед светилки

Валандово ќе добие ново модерно и енергетско ефикасно осветлување

Во наредниот период во општина Валандово треба да отпочне постапката за замена на сегашното со ново улично осветлување кое ќе биде енергетски ефикасно со...

Во општина Конче ќе се менува уличното, ќе се инсталираат Лед светилки и светилки на соларна енергија

Идниот месец во општина Конче ќе отпочне постапката за поставување ново улично осветлување со Лед светилки а ќе бидат поставени и нови светилки на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...