дома тагови Легато

таг: Легато

Само што се врати од Америка, влезе во студио – Катерина Ристова снима нова песна чија промоција ќе биде...

Поранешниот вокал на бендот Легато - Катерина Ристова  се врати од Питсбург Пенсилванија од САД и влезе во студиото на Љупчо Соколовски во Скопје...

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...