дома тагови Легато Бенд

таг: Легато Бенд

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од познати народни песни, дел од струмички пејачи (видео)

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од македонски песни кои ги објавија на Youtube каналот како летно освежување за своите фанови. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...