дома тагови КФСМ

таг: КФСМ

Во наредниот период нема да се игра кошарка, КФСМ ги прекина сите натпреварувања заради коронавирусот

Кошаркарската Федерација донесе одлука да се прекинат сите натпреварувања под нивна палка заради превенција од ширење на коронавирусот. Според известувањето од федерацијата, од денеска...

Кожув со 85 поени, 39 скока и 20 асистенции по меч, е најдобар тим по 8 кола, покажа статистиката...

Кошаркарската федерација излезе со клупска статистика за сработеното во изминатите осум првенствени кола при што констатира дека гевгелиски Кожув е една од најдобрите екипи...

Струмица да добие кошаркарски второлигаш – врвот на КФСМ со владини советници на средба со градоначалникот Јаневски

Како да се врати сјајот на кошарката во Струмица во сениорска конкуренција. Ова било темата на средбата меѓу градоначалникот на Струмица Коста Јаневски со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...