дома тагови КУД Јане Сандански

таг: КУД Јане Сандански

Над 500 дечиња играа и го презентираа македонскиот фолклор на фестивалот ОРО ВЕСЕЛО – 2022 во Радовиш (фото)

Изминатиот викенд во организација на ФА ,,Бучим'' од Радовиш а со подршка на Општина Радовиш се одржа 22 то издание на меѓународниот детски фолклорен...

Младите од Ново Село ја продолжија традицијата, ги одржаа Ѓурѓовденските средби и ги покажаа народните носии преку дефиле и...

Ден пред Ѓурѓовден во Ново Село се одржуваат ,,Ѓурѓовденски средби’’ кои вчера се поклопија со изборите за градоначалник  во ова општина.  Но со цел...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...