дома тагови Крсте Панев

таг: Крсте Панев

Василево со свечена седница одбележа 23 години постоење – Општината да ја градиме како заеднички дом, кажа Јанев (фото)

Општина Василево да ја градиме како заеднички дом. Ова беше пораката од градоначалникот на ова општина Марјан Јанев на свечената седница по повод 23...

Општина Василево ќе набавува специјално возило за собирање и транспорт на сметoт од физичките и правни лица

Општина Василево планира да набави специјално возило за собирање и транспорт на сметот од физичките и правните лица за потребите на ЈПКД Турија. Со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...