дома тагови кривична пријава

таг: кривична пријава

Гевгеличанец заработи 30 дневен притвор – осомничен е за силување на малолетничка за што е отворена истражна постапка

22 годишен гевгеличанец од судија на претходна постапка при гевгелискиот суд, заработи притвор од 30 дена по барање на Јавното обвинителство кој го сомничи...

Полициски службеник од Струмица заработи кривична оти присвојувал службено оружје, информира МВР

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Д.(29) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „послужување во службата“ и „недозволено изработување,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...