дома тагови контроли

таг: контроли

Во денешната контрола МВР откри струмичанец кој возел со над 2 промили алкохол и му ја одзеде возачката

59 годишен струмичанец претпладнево околу 11 часот е исклучен од сообраќај откако возел под дејство на алкохол. При контролата кај него биле откриени над...

По завчерашните 115 вчера полицијата казнила 112 возачи во Струмица, контроли се најавуваат и деновиве

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на општина Струмица....

СВР Струмица ќе ги засили контролите дали угостителите ги почитуваат протоколите за работа и дали граѓаните носат маски

Секторот за внатрешни работи Струмица кој го покрива Југоисточниот регион и сите десет општини од овој дел на државата Струмица, Радовиш, Конче, Василево, Босилово,...

Се забранува групирање на повеќе од пет лица на јавни места одлучи Владата, МВР и АРМ ќе имаат теренски...

На синоќешната седница Владата донесе одлука со која со која се забранува собирање во група на повеќе од пет лица, во паркови и на...

Kонтроли на СВР Струмица за брзо возење и непрописно престигнување – изречени 40 тина казни

СВР Струмица изминативе денови спроведе две акциски контроли по патитшата и улиците на подрачјето кое го покрива како Сектор. Контролите иле во делот на...

За пет дена струмичката полиција казни 30 тина моторџии, контролите ќе биле секојдневни !

СВР Струмица секојдневно спроведува акциски контроли со цел откривање на прекршоци кои ги прават возачите на мотоцикли и мопеди. Според нивните соопштенија во периодот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш го декласира Астраион и врза три победи по ред а...

Во рамките на седмото првенствено коло од Плеј аут ракометната лига на Македонија, Радовиш славеше победа во Струмица против Астраион со 39:24 и ја...