дома тагови комарци

таг: комарци

Идната недела ларвицидно третирање против комарци, објавен распоредот по општини во Југоистокот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со десетте општини од регионот започнува со активности за третирање против ларвицидна и возрасна форма...

Авионско прскање против комарци во осум општини во Југоистокот, Гевгелија и Радовиш сами ќе се справуваат со комарците

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со осум општини од регионот. Струмица, Василево, Босилово, Ново Село, Конче, Валандово, Богданиц и Дојран ...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...