дома тагови Коле Чаракчиев

таг: Коле Чаракчиев

Четири кандидати за градоначалник на Радовиш и три за Конче – во двете општини пријавени по 6 советнички листи

Според информациите од ОИК Радовиш до 24 часот на 11 септември, имаат примено четири пријави за кандидати за градоначалници на Општина Радовиш и шест...

СДСМ за градоначалник во Струмица оди со Костадинов, во Радовиш со Чаракчиев а во Гевгелија со актуелниот Поцков

Владеачката СДСМ попладнево ги објави кандидатите за градоначалници во општините Струмица, Радовиш и Гевгелија со што ги комплетираш своите адути за општините од Југоистокот.Во...

Се асфалтираат 7 км од патот Плачковица-Радовиш, Конзулов очекува поврзување со Штип и отворање кампинг кај ,,Добра’’

Деновиве почна да се асфалтира делница од седум километри од постоечкиот патен правец од планината Плачковица кон Радовиш кој е во лоша кондиција. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...