дома тагови кожув

таг: кожув

До крајот на годинава браната ,,Конско’’ кај Гевгелија треба да биде целосно изградена, информираа од МЗШВ

Браната ,,Конско’’ кај Гевгелија која почна да се гради пред две години се очекува до крајот на оваа година да заврши целосно. Согласно договорот со...

Беласица есенски лидер во Втората лига Исток и отворено најавува камбек во Прва лига

Фудбалерите на Беласица со победа над радовишка Плачковица од 4:2 го заврши есенскиот дел од првенството. Мирчевски во два наврати, Размоски и Марков беа...

Гевгеличани повторно кажаа НЕ за отворање погон за производство на пелети од РДФ отпад и прачаа сакаме чиста и...

„Сакаме чиста Гевгелија. Зошто да се носи оптад од страна за да се преработува овде? Општината веќе даде негативно мислење и не знаеме зошто...

Гевгеличанец при лов на планината Кожув, смртно погодил жител на Богородица

Триесет и едно годишен жител од населеното место Богородица вчера настрада при лов на планината Кожув. Според полицијата бил погоден од куршум и починал...

Милушев донесе победа за Беласица против прилепчани за лидерство во Втората лига Исток

Фудбалерите на Беласица минимално славеа против прилепска Победа на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмицаза да се искачат повторно на лидерската позиција во Втората фудбалска...

Струмичка Беласица најавува камбек во елитата, подобра и од Саса а по два нерешени меча Кожув во Гевгелија славеше...

Струмичките сино бели ја забележаа и третата победа во првенството и со максимален учинок е на врвот во Втората фудбалска лига Исток. На стадионот...

Беласица како гостин ја надигра Победа со 3:0 – Кожув ремизираше во Пехчево а Плачковица поразена во Кавадарци

Екипата на Беласица славеше против прилепска Победа со 3:0 во рамките на второто коло од Втората фудбалска лига Исток. Во дел на минатогодишните прволигаши...

Видео – Струмичка Беласица со победа ја почна Втората лига, Кожув во Гевгелија ремизираше, Плачковица дома поразена

Стартуваше второлигашкиот шампионат на Македонија кој и ова сезона ќе биде поделен на источно и западно друштво. Во Втората лига исток , југоистокочниот регион...

Блокотехна преку Гостивар ќе атакува на КУП титулата – Кожув немоќен пред МЗТ

Познати се полуфиналните двојки од кошаркарскиот КУП на Македонија што се одржува во Гевгелија. Тимот што ја освои балканската БИБЛ лига, гевгелискиот тим Блокотехна...

Во Гевгелија КУП завршница во кошарка, гевгеличани сакаат титула, финале Кожув – Блокотехна

Викендов Гевгелија треба да ги даде КУП победниците во македонската кошарка. Во спортската сала 26 април ќе се дознаат освојувачите на титулите во машка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...