дома тагови ковид

таг: ковид

За месец дена 50 дечиња во Гевгелија со инфекција на респираторните патишта, не се ковид позитивни

За месец дена во гевгелиската болница регистрирани се 50 дечиња кои се згрижени на детското одделение со сиптоми на грип иако не е сезона...

Спрат од новиот болнички крак во Струмица со 100 легла ќе стане ковид центар, најави Филипче

Првиот спрат од новото болничко крило на струмичката болница ќе стане ковид центар за третман и лекување на пациентите со ковид-19 во регионот. Вака...

Во Југоистокот во моментов 110 лица позитивни на ковид-19, од почетокот на пандемијата досега 255

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 464 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-3,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...