дома тагови ковид пациенти

таг: ковид пациенти

До крајот на годинава модуларни болници во Струмица и Гевгелија за ковид пациенти, најави Филипче

Четири модуларни болници до крајот на годинава ќе се подигнат во Куманово, Струмица, Гевгелија и Струга истакна денеска од Прилеп министерот за здравство Венко...

Заради немање кадар, новиот крак на Струмичката болница сеуште не е ставен во функција за ковид пациенти

Нема конкретна информација кога ќе биде ставен во функција првиот кат од новото болничко крило на Струмичката болница за третман и лекување на ковид...

Струмичката болница доби санитетско возило за транспорт на ковид пациенти, амбулантните ќе ги чека во декември

Болницата во Струмица доби санитетско возило од Дирекцијата за заштита и спасување, откако викендов директорот Наќе Гогов побара донации за да набави ново за...

Три сестри од струмичката болница позитивни, директорот Гогов бара персонал за ковид центарот кој се проширува !

Три нови медицински сестри се позитивни на коронавирусот во струмичката болница заради што ова установа од министерството за здравство бара да регрутира дополнителен персонал...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...