дома тагови климатски промени

таг: климатски промени

„Борба со ветерници“ – Климатските промени во земјава предизвикуваат мали торнада кои зад себе оставаат пустош !

Очи во очи со торнадо. Првично вчудоневиденост, а потоа паника и особено страв му го спасија живототот на кавадаречкиот музичар Мемет Дивјачев, на 16...

ЦРЈПР објави Водич со добри практики за справување со последиците од климатски промени во заедниците

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион објави Информативен водич-збирка со добри практики за справување со последиците од климатски промени во локалните заедници. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

80 одсто од пациентите кои собираат донации за лекувања во странство...

Осумдедесет отсто од пациентите кои собираат средства за лекувања во странство не се ни обратиле претходно до Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ), рече при...