дома тагови КК Блокотехна

таг: КК Блокотехна

Кои клубови од Југоистокот добија спортски ваучери и во колкави износи преку Агенцијата за млади и спорт

Агенцијата за млади и спорт ја објави официјалнта листа со спортските клубови кои може да добијат средства од приватните компании преку ваучер системот што...

Се фузираа Кожув и Блокотехна, Гевгелија од идната сезона со еден но моќен клуб кој ќе атакува на титули

Постигнат договор за фузија на кошаркарските клубови Блокотехна и Кожув со што од идната сезона Гевгелија ќе има еден клуб кој ќе го носи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...