дома тагови КБК Тим Зоран

таг: КБК Тим Зоран

Избрани и најдобрите млади спортисти на Струмица во индивидуалниот спорт за 2022

На манифестацијата Избор на спортист на Општина Струмица беа избрани и најдобрите млади спортисти во индивидуалниот спорт.  За најдобар беше прогласен 16 годишниот Александар...

Во индивидуалниот спорт најдобри за 2022 во Струмица – Елена Биџева, Славе Делиовски и Ристо Новаков

Елена Биџева од ШКК „Шихан“ заедно со Славе Делиовски од КБК „Тим Зоран“ се најдобрите спротисти на Струмица во индивидуалниот спорт за минатата година....

Пингпонгарот Секулов, каратистот Стојанов и тренерот Спасов најуспешни во индивидуалниот спорт на Струмица за 2020

На манифестацијата Избор на спортист на општина Струмица организиран од Сојузот з аучилиштен спорт а под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на...

КБК Тим Зоран од Струмица ги собра титулите на Државното првенство во Скопје, пет во Кик лајт и две...

Кикбоскерите на Тим Зоран од  Струмица по успехот што го направија во Хрватска, на Државното првенство во Скопје во дисциплините Кик лајт и Лоу...

Дури 14 медали освоија младите струмички кикбоскери на Европскиот Куп во Хрватска (фото)

Младите кикбоскери на Тим Зоран од Струмица на Европскиот КУП ,,Карловац Опен 2020'' во Хрватска освоија дури 14 медали. Речиси сите девет учесници се...

КБК ,,Тим Зоран’’ од Струмица на Европски Куп во Хрватска, Спасов очекува медали од кикбокс надежите

Кикбоксери од клубот „Тим Зоран“ од Струмица ќе ја преставуваат Македонија на Европскиот Куп „Карловац Опен 2020“ каде ќе земат учество околу 2000 млади натпреварувачи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тивериополски филмски денови на „Астерфест“ во Струмица

Изминатиот викенд и денес во Струмица се одвиваат Тивериополските филмски денови на „Астерфест“, кои се своевидно загревање за овогодишното фестивалско издание на Интернационалниот филмски...