дома тагови Католичка Црква

таг: Католичка Црква

Младите од Радово и годинава со Крстен пат – патот на Исус Христос од судницата на Пилат до гробот...

Голем број граѓани учествуваа во Крстниот пат што секоја година го организираат младите од струмичко Радово во соработка со селската црква ,,Свети пророк Илија“....

Почна да се изработува фрескоживописот во црквата ,,Раѓање на Св. Иван Крстител’’ во Струмица (фото)

Со Божја милост и благослов на епископот на Католичката Црква во Македонија д-р Киро Стојанов, деновиве почнаа работите за изработка на фрескоживописот на Парохиската...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...