дома тагови Катиличка Црква

таг: Катиличка Црква

Почна со работа Радио Марија кое ќе емитува програма од Струмица, Бискупот Стојанов сака Божјото слово да стаса...

Со благослов на Д-р Киро Стојанов бискуп на скопската бискупија и Апостолски Егзарх на Католичката црква во земјава од денеска и официјално започна со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...