дома тагови кандидат за градоначалник

таг: кандидат за градоначалник

Николче Стоилков кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на општина Ново Село

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ - Николче Стоилков  е кандидат за градоначалник на Ново Село од ова партија за претстојните градоначалнички избори...

Никола Андонов кандидат на СДСМ за градоначалник на Ново Село

Екс градоначалникот на Општина Ново Село и бизнисмен Никола Андонов е адутот на владејачката СДСМ за предвремените градоначалнички избори што ќе се одржат во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ВМРО-ДПМНЕ со предизборен митинг во Ново Село – преставени кандидатите за...

Во рамките на преизборната кампања за Претседателски и Парламентарни избори 2024, синоќа ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Ново Село.На митингот се обратија кандидатите за пратеници...