дома тагови Калуѓерица

таг: Калуѓерица

Нова еко акција на младите од радовишко Калуѓерица, посадија 150 дрвца во кругот на манастирот ,,Исус Христос’’ (фото)

Момците од радовишко Калуѓерица кои во декември садеа чемпреси, црн бор и багреми во и околу населеното место, денеска реализираа уште една акција за озеленување...

Млади од радовишко Калуѓерица за почист воздух и зеленило, посадија 200 дрвца во селото (фото)

На иницијатива на 26 годишниот Мите Трајков и 29 годишниот Никола Јефремов од радовишко Калуѓерица, денеска група младинци од ова населено место посадија 200...

Се поставува нов асфалтен слој на делница од патот Радовиш – Струмица

На делница од патот Радовиш-Струмица во должина од 5,5 километри се поставува нов слој асфалт, информираат од ЈП за државни патишта. Од излезот на Радовиш...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...