дома тагови Интеренерго

таг: Интеренерго

Меѓу Стојаково и Селемли кај Богданци за две години ќе никне парк со 6 ветерници (фото и видео)

До крајот на 2023 тата година меѓу населените места Стојаково и Селемли  во општина Богданци на површина од 50 хектари треба да никне нов...

Радовиш добива ново улично со ЛЕД светилки, ќе бидат заменети сите сијалични места во градот и населените места

Во општина Радовиш почна замената на старите улични со нови енергетски ЛЕД светилки со што ова општина ќе добие енергетско ефикасно улично осветлување. Екипи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...