дома тагови Институт за јавно здравје

таг: Институт за јавно здравје

Бројката на починати од ковид-19 во Струмица надмина над 50 лица, каква е статистиката во Југоистокот !?

Вкупно 52 лица од Струмица и регионот починале од компликации предизвикани од вирусот ковид-19 од почетокот на пандемијата. Како што стои во вкупната статистика...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Апел за хуманост, на Елизабета од Гевгелија и се потребни средства...

Гевгеличани се организираа да и помогнат на својата сограѓанка Елизабета Гуцева на која и се потребни финансиски средства за лекување. Таа веќе шест години...