дома тагови инклузивна театарска престава Пепелашка

таг: инклузивна театарска престава Пепелашка

Во петок во Струмица ќе биде изведена инклузивната танцова претстава ,,Пепелашка’’ на Еурека од Скопје

Околу 90 тина учесници членови на ,,Еурека’’ но и лица со попречености, во петок на 21 Февруари во Центарот за култура Антон Панов во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...