дома тагови Ина Крумова

таг: Ина Крумова

ШК „Цареви Кули“ Струмица од Државното во Струга се врати со четири медали и двајца Шампиони !

На младинското Државно шаховско првенство на Македонија кое се одржа во Струга, ШК „Цареви Кули“ од Струмица освои одлични резултати освојувајки вкупно 4 медали...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...