дома тагови Илија Караманов

таг: Илија Караманов

Викендов ОК Наковски Волеј организира меѓународен турнир во чест на Илија Караманов

Викендов во организација на ОК Наковски Волеј, во Струмица ќе се одржи третиот по ред меморијален меѓународен одбојкарски турнир во жени „Илија Караманов“  на...

ОК Наковски Волеј викендов организира силен меѓународен одбојкарки турнир во чест на Илија Караманов

Во организација на ОК Наковски Волеј, викендов во Струмица во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' ќе се оддржи Меѓународен турнир во одбојка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...