дома тагови Илинден

таг: Илинден

Повеќе илјадници гости за Илинден уживаат во убавините на Дојран, сместувачките капацитети речиси полни

Повеќе илјади туристи од земјава и странство за Илинден уживаат во убавините на Дојран со што го најавија шпицот на туристичката сезона во ова...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...