дома тагови Избор

таг: Избор

Весна Чакалова од Богданци со две титули за убавина на натпревар во Турција – се спрема за ,,Fashion show”...

Весна Чакалова од Богданци се закити со две титули за убавина на последниот ,,Milestone Miss & Mrs Global International 2022'' што се одржа во...

Во Струмица отворен Центар каде ќе работат лица со попречености и зависници за да стекнат работни вештини (фото)

Лица со попречености но и зависници директно се вклучија со работа во првиот Центар за работно ориентирана рехабилитација на граѓанското здружение ,,Избор’’ од Струмица....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...