дома тагови Игор Узунов

таг: Игор Узунов

,,Љубовта не боли” на струмичанката Славица Ангелова меѓу најдобрите песни на Макфест според публиката

Младата струмичанка Славица Ангелова, која годинава дебитира на 34-то издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, на синоќешната втора полуфинална вечер ги освои симпатиите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Три училишни тима од Гевгелија преку акција ќе собираат пластика од...

Здружението ,,Changemakers'' од Гевгелија  утре ќе спроведе едукативна акција за чистење на отпадот на која ќе се приклучат млади гевгеличани кои ќе бидат поделени...