дома тагови ЗСК Југоисток

таг: ЗСК Југоисток

ЗСК Југоисток со видео како се чистеше над Струмица во кој се вклучија голем број граѓани !

ЗСК ,,Југоисток'' од Струмица направи видео од еко акцијата што денеска се реализираше над Струмица. Според планот се чистеше на локалитетот Чам чифлик и...

Кој се ќе трча и зошто ќе бидат дел од полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој може секој...

Расте бројот на кандидатите кои ќе трчат на полумаратонот ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ќе се одржи на 9 јуни  со почеток во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

АФПЗРР: До 1 јули да се поднесат барања за субвенции –...

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој го објави повикот за Директните плаќања за 2024 година. Сите регистрирани земјоделски стопанства во ЕРЗС...