дома тагови Зенит

таг: Зенит

Во новиот двоброј на „Зенит” украински автори со поезија пишувана под татнеж на бомби и истрели !

Десетина современи украински поети застапени во најновиот двоброј на „Зенит“ број 8-9. Автори кои изминатите десет месеци творат под татнежот на бомбите и под...

Излезе од печат списанието Зенит посветено на Горан Стефановски со необјавени записи и интервјуа

Излезе од печат списанието за наука, литература, култура и уметност Зенит на здружението Иван Василевски од Струмица.Станува збор за двоброј посветен на Горан Стефановски....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...