дома тагови земјоделство

таг: земјоделство

Како да стигнеме до одржлив развој во руралните заедници – Рурална Коалција ги презентираше резултатите

Земјоделското производство секоја деценија се намалува за 6%. Од друга страна Ковид пандемијата ги намали приходите од земјоделските активности во некои региони дури за...

Почнува аплицирањето за земјоделски субвенции за 2021, пријавувањето до 31 -ви мај !

Од денеска почнува аплицирањето за добивање на финансиска поддршка во земјоделството. Крајниот рок за доставување на барања е 31- ви мај 2021 година. Сите...

Државата ќе дава до 3,5 милиони денари за набавка на трактор, може да се аплицира до крајот на...

До  крајот на месец мај, земјоделските стопанства ќе може да конкурираат за добивање на средства за набавка на трактори.Вкупните  прифатливи трошоци по поединечен корисник...

Николовски од Валандово најави 20 милиони евра за изградба на откупни центри за зеленчук и овошје

Министерот за земјоделство Лупчо Николовски од Валандово најави дека до крајот на годината преку Светска Банка ќе бидат доделени 20 милиони евра за изградба...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...