дома тагови земјоделско производство

таг: земјоделско производство

,,Проагро фармери’’ организира Агросаем во Струмица за директна средба на фармерите и фирмите за модерно земјоделско производство

Триесетина фармери и фирми кои нудат механизација и производи за поквалитетно земјоделско производство ќе бидат дел од првиот Aгросаем во Струмица што го организира...

Почна пријавувањето за субвенции за ова година, барањата да се достават електронски до 30 мај

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува земјоделските стопанства дека рокот за поднесување на барања за субвенции за 2019 година...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...