дома тагови земјиште

таг: земјиште

Објавен оглас за доделување државно земјоделско земјиште во Струмица и Гевгелија за рок од 15 до 70 години

Објавен е вториот инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп над три хектари. На ниво на држава ќе бидат издадени околу...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца починати и нови 11 позитивни од ковид-19 во Струмица, објави...

Две лица од Струмица на возраст од 67 години починале од компликации од вирусот ковид-19 а според последната статистика заболени се нови 11 струмичани....