дома тагови зеленчук

таг: зеленчук

Во услови на затворени зелени пазари, МЗШВ со апликација ,,Понуда-Побарувачка’’ за тргување со произведените количини

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство на земјоделците и откупувачите им ја понуди апликацијата  ,,Понуда-Побарувачка’’ преку која ќе може да тргуваат со понудените и потребните...

Заради пандемијата со коронавирус се потешко оди пласманот на пролетната зелка во странство, тврдат откупувачите

Поради светската пандемија со коронавирус, пласманот на пролетната зелка на пазарите од поранешна Југославија но и кон земји од источна и средна Европа се...

МЗШВ најави изградба на откупно дистрибутивен центар за зеленчук во Струмица преку проект на Светска Банка

,,По успешните преговори со Светска Банка за проектот ,,Модернизација на земјоделството’’ во вредност од 46 милиони евра, во кој како главна компонента се два...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...