дома тагови Здружение на деца бегалци

таг: Здружение на деца бегалци

Здружението на деца бегалци во радовишко Ораовица одржа работилница и порача младите се креатори на нашата иднина (фото)

Ученици од основните училишта од радовишко но и од Делечво викендов во манастирскиот комплекс ,,Св Ѓеорги’’ над населеното место Ораовица учествуваа на креативната работилница...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...